GAZİANTEP İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürlüğümüzce, Görme Engelli Çalışanlarımıza Yönelik ´Engelsiz DYS (Döküman Yönetim Sistemi) Eğitimi´ Düzenleniyor.

Müdürlüğümüzce, Görme Engelli Çalışanlarımıza Yönelik ´Engelsiz DYS (Döküman Yönetim Sistemi) Eğitimi´ Düzenleniyor.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Cengiz METE , Gap Görme Engelliler Ortaokulunda Müdürlüğümüzce görme engelli çalışanlarımız için düzenlenen ´´Engelsiz DYS (Döküman Yönetim Sistemi) Eğitimi´ne katılarak, eğitimin ilk gününde görme engelli çalışanlarımız ile bir araya geldiler.

İl Müdürümüz eğitim ile ilgili konuşmalarında: ´´Bugün ilimizde görme engelli memurlarımızın, çalışanlarımızın evrak takip kullanımına yönelik bir eğitimi var. Bu eğitimin amacı son dönemlerde görme engelli vatandaşlarımızın kamu kurum ve kuruluşlarında artan istihdamına yönelik çalışmaları başarılı kılmaktır. Bu başarıyı elde edebilmek için de engeli bulunan çalışanlarımızın ihtiyacı olan bu tür eğitimleri almaları gerekmektedir. Biz de bugün bakanlığımızın kullandığı doküman yönetim sistemine (Dys) yönelik eğitim çalışmamızı engelli arkadaşlarımız ile beraber başlatmış bulunmaktayız. Bu eğitim ile engelli arkadaşlarımızın görev yaptıkları yerlerdeki yetkinliklerini arttırıyoruz ve diğer engelsiz bireyler hangi işi yapıyorsa kendilerinin de o işi yapmalarında herhangi bir engel olmadığını tüm kamuoyuna göstermek istiyoruz. Son dönemlerde devletimizin göstermiş olduğu engelli vatandaşlarımıza yönelik pozitif ayrıcalık ve bu konudaki duyarlılığın tüm kamu kuruluşlarına yansıdığını görüyoruz. Ümit ediyoruz ki tüm alanlarda bu tür eğitimlerin ve ilgi gösteren arkadaşlarımızın sayısı artar. Bizler 2023 hedeflerinin konulduğu bir ülkenin evlatlarıyız. Eğer bu hedefler doğrultusunda kalkınmış bir ülkeyiz demek istiyorsak bu ancak engellisinin, engelsizinin, kadınının, erkeğinin, yaşlısının, gencinin toplumun her kesiminde üstlenmiş olduğu rolü hakkıyla yerine getirmesiyle mümkün olacaktır inşallah. Ben bu vesile ile eğitime katılan bütün arkadaşlarıma teşekkür ediyor ve şimdiden hepsini tebrik ediyorum.´´ dediler.

İl Müdürümüz daha sonra okulumuzun öğretmen ve öğrencileri ile bir araya geldiler.

 

 

 

 

 

26-02-201826-02-201826-02-201826-02-201826-02-201826-02-201826-02-201826-02-201826-02-2018

Pancarlı Mahallesi 58007 Nolu Sokak No8 Şehitkamil / Gaziantep - 0342 2802700

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.