GAZİANTEP İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KURTULUŞ MEŞALESİNİN YAKILDIĞI 19 MAYIS´IN, 98. YIL DÖNÜMÜ KUTLU OLSUN.

KURTULUŞ MEŞALESİNİN YAKILDIĞI 19 MAYIS´IN, 98. YIL DÖNÜMÜ KUTLU OLSUN.

      19 Mayıs, Türk Milleti´nin bağımsızlık ve özgürlük umutlarının inanca dönüştüğü, kurtuluş ataşenin yakıldığı ve aydınlık bir geleceğe olan inancın kuvvetlendiği günün adıdır.

      Bağımsızlığı için ölümü göze alan bu millet, insanlık haysiyet ve şerefinin icabı olan bütün fedakârlığı yapmış, kendisine takılmak istenen esaret zincirini, Kurtuluş Savaşı ile kırmıştır. Bir milletin başarısı, mutlaka bütün milli güçlerin bir istikamette oluşması ile mümkündür. Bu nedenle bilelim ki, elde ettiğimiz başarı, milletin güç birliği etmesinden, ortak hareket etmesinden ileri gelmiştir. Eğer aynı başarı ve zaferleri gelecekte de tekrarlamak istiyorsak aynı esasa dayanalım ve aynı şekilde yürüyelim.

      Mustafa Kemal Atatürk, özgürlüğe inanmış kahraman ordumuzla birlikte, ülkemizin içinde bulunduğu zor şartlar karşısında, istiklal mücadelesini başlatmak amacıyla yola çıkarken, sahip olduğu bilgi ve kültürel birikimden, milletimizin bağımsızlık inancından, vatan sevgisinden, hür ve müstakil yaşama kararlılığından güç almıştır. Yaşanan mücadeleler sonucunda, Kurtuluş Savaşı zaferle sonuçlanmış ve millet egemenliğine dayanan, modern ve bağımsız Türkiye Cumhuriyeti Devleti kurulmuştur. 

      Sevgili gençler;

      Sizlerin sağlıklı, bilgili, kendine güvenen, özverili, çalışkan, değerlerimize bağlı, hak ve özgürlüklerine önem veren, sorumluluk sahibi bireyler olarak en iyi şekilde yetişmeniz aynı zamanda üstün bir gayretle çalışmanız ve buna bağlı göstereceğiniz başarı, ülkemiz ve milletimiz için daha aydınlık günler demektir.

      Bu duygu ve düşüncelerle devletimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere İstiklâl Savaşımızın şehit ve gazilerini bir kez daha rahmet, minnet ve şükranla anarken, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınızı kutlar, saygılar sunarım.

 

İncilipınar Mahallesi 3 Nolu Cadde Gaziantep Valiliği 3.Kat Şehitkamil/GAZİANTEP - 0342 231 10 58 - 0342 230 80 02 - 0342 231 33 90

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.