GAZİANTEP İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KARDEŞLİK ÇARŞISI PROJESİ

KARDEŞLİK ÇARŞISI PROJESİ

           Kardeşlik Çarşısı; ülkemize göçmen gelen ve Geçici Eğitim Merkezlerinde (GEM) eğitim gören Suriyeli çocuklar ile Türk Çocuklar arasında kardeşlik duygusunu geliştirmek, onların temel bir takım ihtiyaçlarını karşılamak ve Suriyeli çocukların davranışlarını olumlu yönde değiştirerek topluma uyum sağlamalarına katkıda bulunmak  amacıyla okulların kendi bünyesinde topladığı giyim ve oyuncak malzemelerini puan usulüyle Suriyeli öğrencilere dağıtmayı amaçlayan bir sosyal sorumluluk ve eğitim projesidir.

          Kardeşlik Çarşısında Suriyeli öğrencilere sunulacak giyim ve oyuncak malzemelerinin üzerinde fiyat etiketi değil puan etiketi olacaktır. Öğrenciler kendi okullarında kazanmış oldukları puanları Kardeşlik Çarşısında istedikleri, ihtiyaç duydukları giyim ve oyuncak malzemelerini alarak harcayacaklardır. ”Sadaka veya hayır” duygusunu yaşamak yerine “Ben kazandım.” duygusunu onlara yaşatmak temel amaçtır.

         Kardeşlik Çarşısına ihtiyaçlarını karşılamaları için getirilecek Suriyeli öğrenciler eğitim gördükleri okullarda özel olarak seçilecektir. Okullara daha önceden gönderilen çizelgede belirtilen olumlu davranışları sergileyen her Suriyeli öğrenci puan kazanacaktır. Bu sayede kurallara uymak ve örnek davranış sergileme istek ve alışkanlığı Suriyeli öğrencilere kazandırılacaktır.

 

         Okullarımız müracaatlarını ekteki formla yapacaktır. Kardeşlik Çarşısı 22 Nisan 2016 tarihinde Mehmet Emin Zekiye Üstünel Ortaokulu bahçesinde açılacak ve 1 gün sürecektir.


Kardeşlik Çarşısı Katılım Formu için Tıklayınız

Malzeme Puan Çizelgesi için Tıklayınız...


11-04-2016

Pancarlı Mahallesi 58007 Nolu Sokak No8 Şehitkamil / Gaziantep - 0342 2802700

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.