GAZİANTEP İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İSTİKLAL MARŞI´NIN KABULÜ´NÜN 96. YIL DÖNÜMÜ KUTLU OLSUN.

  Garbın afakını sarmışsa çelik zırhlı duvar, Benim iman dolu göğsüm gibi serhaddim var. Ulusun, korkma! Nasıl böyle bir imanı boğar, "Medeniyet!" dediğin tek dişi kalmış canavar.  
İSTİKLAL MARŞI´NIN KABULÜ´NÜN 96. YIL DÖNÜMÜ KUTLU OLSUN.

      Vatan şairimiz Mehmet Akif Ersoy, İstiklal Marşı´´mızla, aziz milletimizin, Kurtuluş Savaşında gösterdiği azmini, bağımsızlık aşkını, hür yaşama iradesini en parlak ve en güçlü şekilde ifade ederek, milletimizin cesaret, kahramanlık ve eşsiz mücadele ruhunu , en güzel şekilde  tüm dünyaya anlatmıştır.

      Milli Mücadelenin en çetin döneminde, milletimizin yeniden dirilişine ve şahlanışına vesile olan bu eşsiz eser, bugüne kadar  olduğu gibi bundan sonra da şüheda yurdu, bu kutsal vatanın semalarında yankılanmaya devam edecektir. Bizlere  ilham kaynağı olan mısralardaki mana, dün olduğu gibi,  bugün de , yaşadığımız meselelerin izahında, önemli bir kaynak olma özelliğini korumaktadır.

      Bu duygularla İstiklal Marşımızın TBMM´de kabulünün 96. yıl dönümünde ve Mehmet Akif Ersoy´u anma gününde, başta Cumhuriyetimizin  kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, vatan şairi Mehmet Akif Ersoy´u ve aziz şehitlerimiz ve kahraman gazilerimizi, şahsım ve  Milli Eğitim Camiası adına, rahmet ve minnetle anıyor,  saygı ve sevgilerimi sunuyorum.

 

 

 

                                                                                                                                                                 Cengiz METE

                                                                                                                                                             İl Milli Eğitim Müdürü

 

 

 

İncilipınar Mahallesi 3 Nolu Cadde Gaziantep Valiliği 3.Kat Şehitkamil/GAZİANTEP - 0342 231 10 58 - 0342 230 80 02 - 0342 231 33 90

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.