GAZİANTEP İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLİMİZDE MESLEKİ VE TEKNİK EĞİTİMİN DURUMU KONULU TOPLANTI YAPILDI.

İLİMİZDE MESLEKİ VE TEKNİK EĞİTİMİN DURUMU KONULU TOPLANTI YAPILDI.

      Mesleki ve teknik eğitimin iyileştirilmesine yönelik yapılan çalışmalar hakkında kamuoyunun ve ilgili paydaşların bilgilendirilmesi, özel sektörün özellikle organize sanayi bölge içinde ve dışında özel meslek okullarının açılmasının teşvik edilmesi, mesleki eğitimde teşvik uygulamaları, karşılaşılan sorunların tespit edilmesi ve çözüm önerilerinin üretilmesi toplantısı ilimizde yapıldı.

      Toplantı, Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Osman Nuri GÜLAY’ın katılımıyla gerçekleşti. Toplantıya ayrıca Eğitim Politikaları Daire Başkanı Dr. Recep ALTIN, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Genel Müdürü Elif ÜNAL, OSB Başkanı Deniz KÖKEN, sanayici ve iş adamları, oda ve borsa temsilcileri, ilçe milli eğitim müdürleri, il milli eğitim müdür yardımcıları ve okul yöneticileri katıldı.

      OSB Başkanı Deniz KÖKEN, genel ticaret ve sanayi alanında yapılan çalışmaları ile mesleki ve teknik eğitimde yaptıkları çalışmalar ile beklentilerini dile getirdi.

      Genel Müdürümüz Osman Nuri GÜLAY konuşmasında “Mesleki Eğitim Genel Müdürü olarak, devlet olarak bizim nasıl destek vereceğimizi Sayın Müsteşarımızla birlikte bu kürsüde, buradan laflarla değil icraatlara yönelik paylaşmaya geldik. Ülkemiz değişik sıkıntılardan geçti. Değişik sıkıntılar gördü. Ama, biz gecemizi gündüzümüze katarak, mutlaka mesleki eğitimin eğitim lokomotifi olması gerektiğini ve Mesleki Eğitimle ancak ülkemizin zenginleşeceğine inanarak işe başladık.

      Sayın Bakanımız ve Müsteşarımızla birlikte mesleki eğitimin önündeki engelleri kaldırılması ve sektör-eğitim işbirliğinin güçlendirilmesi amacıyla önünüzü açacak birçok konunun yasal, yönetmelik, kanun ve mevzuat yönünden tamamına yakınının hallolduğunu buradan söylemek istiyorum. Yani şu anlatacağımız konuların yasal mevzuatı valiliklere gönderilmiştir. Özellikle Biz bu toplantıda sektör temsilcilerimizle mesleki ve teknik anadolu lisesi müdürlerimizi beraber topluyoruz. Bunun anlamı şu: biz sektörün içinde, sektör eğitimin içinde olsun istiyoruz, o zaman ancak üreten Türkiye` ye bir destek vermiş olacağımızı düşünüyorum. “dedi

      Toplantı, katılımcılarının görüş ve önerilerinin dinlemesi ve sorularına cevap vermesi ile son buldu.

17-05-201717-05-2017

17-05-201717-05-201717-05-201717-05-2017

İncilipınar Mahallesi 3 Nolu Cadde Gaziantep Valiliği 3.Kat Şehitkamil/GAZİANTEP - 0342 231 10 58 - 0342 230 80 02 - 0342 231 33 90

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.