GAZİANTEP İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN CENGİZ METE´NİN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMA MESAJI

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN CENGİZ METE´NİN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMA MESAJI

      Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşundan bu yana 94 yıllık tarihinde Milletimizin bağımsızlık aşkının sonucu olan Cumhuriyet, günden güne güçlenen demokrasimizle varlığını ebedileştirmiş ve 29 Ekim 1923 Milletimizin tarihinde bir dönüm noktası olarak kabul edilmiştir. Aziz Türk Milleti, 6 asırlık bir cihan devletinden sonra küllerinden yeniden doğarak kendisini parçalamayı görev addetmiş dahili ve harici düşmanlara karşı her türlü yokluk ve imkânsızlık içinde verdiği destansı kurtuluş mücadelesini zaferle sonuçlandırarak Bağımsız Türkiye Cumhuriyetinin temellerini atmıştır. 

      Yakın zamanda yaşadığımız ve bertaraf ederek millet olarak gücümüzü bir kez daha ortaya koyduğumuz 15 Temmuz gecesi göstermiştir ki bu aziz millet üzerinde gizlice yürütülmek istenen oyunlar yüzyıllar geçse de devam edecektir. İşte bundan dolayı bizlere düşen görev etrafımızın dahili ve harici düşmanlarla çevrili olduğu bu dönemin şuurunda olarak sahibi bulunduğumuz cumhuriyetin bekası için çok çalışmak, görev ve sorumluluklarımızı bir zorunluluk olarak değil; vatan ve millet sevgisiyle yerine getirmektir.  

      Bu düşüncelerle Türkiye Cumhuriyeti Devletinin kuruluşunun 94. Yıldönümünü ve Cumhuriyet Bayramınızı bir kez daha en derin duygularımla kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi şükran, rahmet ve minnetle anıyorum. 

 

      Tüm halkımızın, eğitim camiamızın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlu olsun.

  

 

                                                                                                            Cengiz METE 

                                                                                            Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürü

 

İncilipınar Mahallesi 3 Nolu Cadde Gaziantep Valiliği 3.Kat Şehitkamil/GAZİANTEP - 0342 231 10 58 - 0342 230 80 02 - 0342 231 33 90

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.