GAZİANTEP İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Cengiz Mete , İstiklal Marşımızın Kabulünün 98´inci Yıl Dönümü Münasebetiyle Bir Mesaj Yayımladılar.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Cengiz Mete , İstiklal Marşımızın Kabulünün 98´inci Yıl Dönümü Münasebetiyle Bir Mesaj Yayımladılar.

"Türk Milleti olarak bağımsızlığımızın en önemli nişanelerinden biri olan İstiklal Marşımızın,  Milli Marş olarak kabul edilişinin 98. yıl dönümünü büyük bir onur ve gururla kutlamaktayız.

Mevcudiyeti boyunca ne şekilde olursa olsun hiçbir zaman boyunduruk altına alınamamışŞanlı Türk Milleti,  Anadolu’nun dört bir yanının işgal edildiği günlerde bütün imkansızlıklara rağmen büyük bir mücadele ortaya koymuş ve bu mücadeleyi Kurtuluş ile nihayetlendirmiştir. Anadolu’yu karış karış gezen ve mücadele ruhunun yayılmasında büyük görev üstlenen Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy, Kurtuluş mücadelesini adeta her Anadolu insanının yüreğinden kopan cümlelerle yazdığı İstiklal Marşı ile destanlaştırmıştır.

İstiklal Marşımız, milli birlik ve beraberliğimizin ne kadar önemli olduğunu vurgulamakla beraber Türk Milletinin yeniden bir kurtuluş mücadelesi yaşamaması adına ortak değerler etrafında da kenetlenmesi gerektiğini en iyi şekilde bizlere aktarmaktadır.  Bize ve genç nesillerimize düşen en önemli vazife, milli birlik ve beraberliğimizi daima diri tutmak, ortak değerler etrafında kenetlenmek ve bu ruhu gelecek nesillere aktarmaktır. 

Bu duygu ve düşüncelerle;  İstiklal Marşımızın TBMM’de kabulünün 98’inci yılı münasebetiyle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy ve bu vatan uğruna can veren bütün şehitlerimizi şükran ve minnetle anıyorum.”

 

 

                                                                   Cengiz METE

                                                             İl Milli Eğitim Müdürü

Pancarlı Mahallesi 58007 Nolu Sokak No8 Şehitkamil / Gaziantep - 0342 2802700

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.