GAZİANTEP İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Cengiz Mete , İstiklal Marşımızın Kabulünün 97. Yıl Dönümü Münasebetiyle Bir Mesaj Yayımladılar.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Cengiz Mete , İstiklal Marşımızın Kabulünün 97. Yıl Dönümü Münasebetiyle Bir Mesaj Yayımladılar.

      Bugün,  Türk milletinin bütün imkânsızlık ve zorluklara rağmen tek yürek, tek yumruk, tek millet olarak çetin mücadeleler sonucunda zafere ulaştırdığı kurtuluş mücadelesini destanlaştıran İstiklal Marşımızın kabulünün 97. Yıl dönümünü büyük bir onur ve gururla kutlamaktayız.

        

       Dünya tarihine her konuda damgasını vurmuş olan şanlı Türk Milleti, üç kıtada eşsiz devletler kurmuş, gittiği her yere medeniyet, adalet, barış ve hoş görüyü götürmüş, tarihi boyunca asla ne şekilde olursa olsun tarihine leke düşürecek bir zulmü insanlara reva görmemiştir. Tüm dünyaya örnek teşkil oluşturmuş bu millet; bağımsızlığı, bayrağı, inancı için de kanının son damlasına kadar kendisine zulüm edenlere karşı durmuş ve mücadelesinin onurlandırıldığı İstiklal Marşının yazılmasına vesile olmuştur. Bizlere, binlerce yıllık dünya tarihinde şanlı bir bayrak, unutulmaz bir İstiklal Marşı ve asla vazgeçmeyeceğimiz bir devlet bıraktıkları için ecdadımıza ne kadar hürmet duysak azdır.

 

      Bu duygu ve düşüncelerle başta Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşları olmak üzere;

Bastığın yerleri ´´toprak!´´ diyerek geçme, tanı!

Düşün altındaki binlerce kefensiz yatanı.    

Dizelerinden de anlaşılacağı üzere devletimizin, milletimizin bekası için canlarını, tereddüde düşmeden feda eden şehitlerimizi, bütün zorluklara rağmen kurtuluş mücadelesinde düşmana karşı topyekûn direnen kadınlarımızı, erkeklerimizi, çocuklarımızı, halen sürmekte olan Zeytin Dalı Harekâtında şehit düşen Mehmetçiklerimizi ve bizlere İstiklal Marşımızı kazandıran Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u rahmet ve minnetle anıyorum.


                                                                                                                                                                                                        Cengiz METE

                                                                                                                                                                                                   İl Milli Eğitim Müdürü

Pancarlı Mahallesi 58007 Nolu Sokak No8 Şehitkamil / Gaziantep - 0342 2802700

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.