GAZİANTEP İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Cengiz Mete, Gaziantep´in Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 97. Yılı Münasebetiyle Bir Mesaj Yayımladılar.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Cengiz Mete, Gaziantep´in Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 97. Yılı Münasebetiyle Bir Mesaj Yayımladılar.

Saygıdeğer Hemşehrilerim;

 

10 ay 9 gün boyunca bütün yokluk ve imkânsızlıklara rağmen erkeği, kadını, çocuğu, genci, yaşlısı ile vatan bildiği şehrin her karış toprağı için işgal güçlerine karşı gözünü kırpmadan karşı koyan Gazişehir Halkı Dünya’da eşine az rastlanır bir kahramanlık örneği sergilemiş ve büyük bir kurtuluş destanı yazmıştır.

Kurtuluş ile İstiklal” ruhunun her bedeni sardığı ve 6317 hemşehrimizin şehit düştüğü, binlerce kahramanımızın da yaralandığı Gazişehir savunması; vatan addettiğimiz bu toprakların durum ne olursa olsun Şanlı Türk Milleti tarafından asla teslim edilmeyeceğini tüm dünyaya bir kez daha göstermiştir.

 

 Geleceğimizin teminatı öğrencilerimiz;

Unutmayınız ki sizler; bu şehrin ve ülkenin geleceğini şekillendirecek, ülkemizi muasır medeniyet seviyesine yükseltecek yegâne varlıklarımızsınız. Bunun bilincinde olarak içinde bulunduğunuz eğitim süreci boyunca çağın gerektirdiği bilimsel, kültürel ve teknolojik birikimlerine sahip, değerlerini bilen ve değerleri doğrultusunda yaşayan, bayrağına, vatanına, diline, dinine sımsıkı bağlı bireyler olarak kedinizi geliştirmeli ve yetiştirmelisiniz. Bunu başardığınız an Şahinbey’in, Şehitkamil’in, Özdemir Bey’in canları pahasına sizlere bıraktığı Gazişehir mirasına sahip çıkmış olacaksınız.

Bu duygu ve düşüncelerle Gazi şehrimizin kurtuluşunun 97. yıl dönümünde başta Gazi Mustafa Kemal olmak üzere, şehrimizin ve ülkemizin kurtuluş mücadelesi, bölünmez bütünlüğü uğrunda bu güne kadar kaybettiğimiz tüm şehitlerimizi, gazilerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyor, tüm Gaziantepli hemşehrilerimin 25 Aralık Kurtuluş Bayramını şahsım ve Milli Eğitim camiası adına kutluyorum.

 

 

                                                            Cengiz METE

                                                       İl Milli Eğitim Müdürü

Pancarlı Mahallesi 58007 Nolu Sokak No8 Şehitkamil / Gaziantep - 0342 2802700

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.