GAZİANTEP İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Cengiz Mete, Gaziantep´in düşman işgalinden kurtuluşunun 96. yılı münasebetiyle bir mesaj yayınladılar.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Cengiz Mete, Gaziantep´in düşman işgalinden kurtuluşunun 96. yılı münasebetiyle bir mesaj yayınladılar.

Saygıdeğer Hemşehrilerim;

           Kahramanlıklarıyla dünya tarihine defalarca şekil vermiş olan Şanlı Türk Milleti mevcudiyetinin dahili ve harici düşmanlarla işgal edildiği kurtuluş mücadelesinde 7´den 70´e tüm benliği ile memleketin her köşesinde aşılmaz bir direniş ortaya koymuştur. İnsanlık tarihi boyunca unutulmayacak bu direnişlerin yaşandığı yerlerden biri de kurtuluş ve istiklal iradesi ile aylarca süren çetin mücadelede kanının son damlasına kadar canla başla savaşan Gazi Şehrimiz olmuştur.

          6317 hemşehrimizin şehit düştüğü ve binlercesinin de yaralandığı Gazi Şehir savunması göstermiştir ki bu topraklar üzerinde oynanmak istenen hiçbir oyun başarı ile sonuçlandırılamayacaktır. Her köşesinin mücadele ve kahramanlık sahnelerine şahitlik etmiş bu şehrin insanları son mermisi de tükenince süngüsünü tüfeğine takıp düşmanın üzerine koşan Şahinbey´in, hala çocuk yaşta olmasına rağmen namusu için şerefi için düşmana bedenini siper eden ve şehit düşen Şehitkamil´in, Özdemir Bey´in, Teğmen Mustafa Yavuz’un torunlarıdır.

          Yakın bir tarihte yaşadığımız ve bu devletin, milletin gücünün bir kez daha sınandığı 15 Temmuz hain darbe girişiminde Gazi Şehrimizin İnsanları 25 Aralık 1921’de olduğu gibi ortaya koydukları milli irade duruşu ile bizleri boyunduruk altına almaya çalışan iç ve dış mihraklara bu milletin gücünü, vatan sevdasını bir kez daha göstermişlerdir. Bu şanlı tarih sürecinde bize düşen görev; dilini, dinini, bayrağını bilen ve seven, tarihini asla unutmayan nesiller yetiştirmek, devletimizi ve milletimizi daha refah günlere ulaştırma gayesiyle çalışmak olmalıdır.

          Bu duygu ve düşüncelerle Gazi şehrimizin kurtuluşunun 96. yıl dönümünde başta Gazi Mustafa Kemal olmak üzere, şehrimizin ve ülkemizin kurtuluş mücadelesi, bölünmez bütünlüğü uğrunda bu güne kadar kaybettiğimiz tüm şehitlerimizi, gazilerimizi rahmet ve minnetle yad ediyor, tüm Gazianteplilerin 25 Aralık Kurtuluş Bayramını şahsım ve Milli Eğitim camiası adına kutluyorum.

     
                                                                                                                                                                                                                                                                                 Cengiz METE
                                                                                                                                                                                                                                                                 Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürü

Pancarlı Mahallesi 58007 Nolu Sokak No8 Şehitkamil / Gaziantep - 0342 2802700

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.