GAZİANTEP İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN CENGİZ METE, GAZİANTEP´İN DÜŞMAN İŞGALİNDEN KURTULUŞUNUN 95. YILI MÜNASEBETİYLE BİR MESAJ YAYINLADI.

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN CENGİZ METE, GAZİANTEP´İN DÜŞMAN İŞGALİNDEN KURTULUŞUNUN 95. YILI MÜNASEBETİYLE BİR MESAJ YAYINLADI.

      Kurtuluş Savaşı´nın eşsiz kahramanları, yurdun her yerinde baş gösteren yokluğa, cephanesizliğe ve  her türlü imkansızlığa rağmen direndiler, savaştılar ve canları pahasına bugün hür ve bağımsız bir hayat sürülen aziz vatanımızı miras bıraktılar. Yurdun her köşesinde, milli bir kahramanlık destanına dönüşen bu mücadelenin en çetin mücadelelerinden  biri de Antep topraklarında verildi.

      Esir olmaktansa ölmeyi tercih eden bu milletin, hürriyet ve bağımsızlık aşkının, sarsılmaz irade ve direniş ruhunun karşısında hiç bir güç duramadı.

      Yüksek irade ve ruhun onur abidesi 6 bin 317 Antepli mücadele sırasında şehit oldu. Daha fazlası ise gazi olma şerefine erdi. Bu destansı mücadeleyi,gençlerimizin de en iyi  şekilde öğrenmesi, bunu en iyi şekilde sahiplenerek, aynı inanç ve kararlıkla gelecek nesillere aktarılması konusunda hepimize büyük görevler düşüyor. Bu topraklar üzerinde yaşayan herkes her günü 25 Aralık ruhuyla yaşamalı, ülkemizi ve milletimizi aydınlık günlere ulaştırma gayesiyle çalışmalı, üzerine aldığı her türlü görev ve misyonu, bu vatanı miras bırakan ecdadımıza layık bir şekilde yerine getirmelidir. Gazi şehrimizin kurtuluşunun 95´inci yıl dönümünü büyük bir gururla kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, şehrimizin ve ülkemizin kurtuluş mücadelesi, bölünmez bütünlüğü uğrunda bu güne kadar kaybettiğimiz tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle yad ediyor, Öğretmenlerimizin, öğrencilerimizin, velilerimizin ve tüm  Gazianteplilerin 25 Aralık Kurtuluş Bayramını şahsım ve Milli Eğitim camiası adına  kutluyorum.

 

İncilipınar Mahallesi 3 Nolu Cadde Gaziantep Valiliği 3.Kat Şehitkamil/GAZİANTEP - 0342 231 10 58 - 0342 230 80 02 - 0342 231 33 90

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.