GAZİANTEP İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Cengiz METE, Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün Ebediyete İntikalinin 80. Yılı Münasebetiyle Bir Mesaj Yayımladılar.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Cengiz METE, Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün Ebediyete İntikalinin 80. Yılı Münasebetiyle Bir Mesaj Yayımladılar.

Mücadele ruhunu her an yüreğinde taşımış olan Şanlı Türk Milleti ile birlikte milli mücadeleyi başarı ile nihayetlendiren, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 80. yılında saygıyla yâd ediyoruz.

 

Türk Milletinden aldığı güç ile çetin şartlar altında büyük bir Cihan İmparatorluğunun ardından yeni bir devlet inşa etmiş, hem Türkiye Cumhuriyeti hem de tüm dünya tarihi için önemli bir şahsiyet olabilme özelliğine nail olmuş Gazi Mustafa Kemal, dört bir yanı düşmanlarla çevrili Anadolu’da başlatmış olduğu Millî Mücadele ile milletlerin haksızlıklar karşısında mücadeleci bir ruh ile durabilmelerine ilham kaynağı olmuş, dünya tarihinin şekillenmesinde de önemli bir rol üstlenmiştir.

 

Ceddimizden miras aldığımız bu kutsal vatan için bugün bizlere düşen görev; geleceğe güvenle bakabilmek için milletçe birlik ve beraberlik içerisinde daha çok çalışmak, bir ve diri olduğumuzu tüm dünyaya göstermektir. Ülke olarak her alanda gerçekleştirdiğimiz büyük atılımlar, ortaya koyduğumuz büyüme ve gelişme ile dünya devletleri arasında söz sahibi bir devlet olma gücünü elimizde tuttuğumuz her an ülkemizi bölmek ve yok etmek isteyen güç ve şer odakları hain planları ile karşımızda olacaklardır. Unutulmamalıdır ki istiklali uğruna mücadeleden ilelebet vazgeçmeyecek olan Şanlı Türk Milleti bugün olduğu gibi yarında Türkiye Cumhuriyeti Devletini sonsuza kadar yaşatmak adına aynı azim ve kararlılıkla bütün şer odaklarına karşımücadele verecektir.

 

Bu büyük mirasın koruyucuları olarak, ebediyete intikalinin 80. yıl dönümünde Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal’i, dava ve silah arkadaşlarını, istiklal mücadelemizin tüm kahramanlarını bir kez daha sevgi, saygı, rahmet ve şükranla anıyorum.

 

 

                                                                                                   Cengiz METE

                                                                                             İl Milli Eğitim Müdürü

Pancarlı Mahallesi 58007 Nolu Sokak No8 Şehitkamil / Gaziantep - 0342 2802700

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.