GAZİANTEP İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Cengiz METE , 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Münasebetiyle Bir Mesaj Yayımladılar.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Cengiz METE , 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Münasebetiyle Bir Mesaj Yayımladılar.

 

Bugün, insanoğlunun doğumdan ölüme kadar her an yanında olan, olmazsa olmazımız, her zaman varlıkları ile bizleri onurlandıran annelerimizin, kardeşlerimizin, eşlerimiz günü olan 8 Mart Dünya Kadınlar günü.

Tarih boyunca gösterdikleri dik duruşları, hangi şartlarda olursa olsunlar ortaya koydukları takdire şayan mücadele ruhları ile bizlere bugünleri bahşeden Nene Hatunlar, Şerife Bacılar, Nezahat Onbaşılar, Fatma Seher Erdenler, 15 Temmuz hain darbe girişimi gecesinde komşularını aracına bindirip darbecilere karşı mücadeleye doğru yol alan Şerife Boz gibi vatanperverler, kadın olmalarının yanında vatan ve millet sevgisiyle dolu yürekleri ile tüm dünyaya örnek olmuş ve bugünü anlamlı kılmışlardır. Halen devam eden Zeytin Dalı Harekatında ördükleri kazaklar, çoraplar ve hazırladıkları yemeklerle sürekli Mehmetçiklerimizin yanında dimdik duran eli öpülesi kadınlarımız sadece bugün değil her an gönüllerimizde yer edinecek kadar çok değere sahiptirler.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm kadınlarımıza sevgi ve saygılarımı sunuyor, başta annelerimiz ve eşlerimiz olmak üzere tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyorum.

Pancarlı Mahallesi 58007 Nolu Sokak No8 Şehitkamil / Gaziantep - 0342 2802700

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.