GAZİANTEP İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Cengiz Mete , 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Münasebetiyle Bir Mesaj Yayımladılar.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Cengiz Mete , 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Münasebetiyle Bir Mesaj Yayımladılar.

3 Aralık Dünya Engelliler Günü, engelli vatandaşlarımızın yaşadıkları sorunlara yönelik toplumsal bilinç ve farkındalık oluşturulması ile bu sorunlara çözüm yolları bulunması açısından önemli bir gündür.

 Engelli vatandaşlarımızın toplum hayatına adapte olmalarını sağlamak, toplumsal yaşamı onlar için yaşanabilir kılmak, onların da içinde olduğu sosyal, kültürel ve bilimsel yaşam süreçlerini hazırlamak devletimizin her zaman ilk önceliklerinden birini oluşturmuştur. Unutmayalım ki Engellilik, sadece engelli vatandaşlarımızı ve ailelerini ilgilendiren bir durum değil, bir çok boyutu ile bütün toplumları ilgilendiren önemli bir konudur.  

Özellikle eğitim alanında "İnsanı yaşat ki devlet yaşasın” şuuru ile engelli vatandaşlarımızın umutlarını asla yitirmeden mutlu ve başarılı bir yaşam sürmelerini sağlamak, aldıkları eğitim ile hayata sımsıkı sarılmalarına katkıda bulunmak en önemli sorumluluklarımızın başında gelmektedir.

Bu duygu ve düşüncelerle Türk Devleti ve Milleti olarak sağlayabildiğimiz bütün imkânlarla her an ve her yerde engeli bulunan vatandaşlarımızın yanında olacağımızı belirtiyor, engelli kardeşlerimize mutlu, huzurlu ve sağlıklı bir hayat diliyorum.

 

Cengiz METE

İl Milli Eğitim Müdürü

Pancarlı Mahallesi 58007 Nolu Sokak No8 Şehitkamil / Gaziantep - 0342 2802700

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.