GAZİANTEP İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Cengiz Mete , 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Münasebetiyle Bir Kutlama Mesajı Yayımladılar.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Cengiz Mete , 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Münasebetiyle Bir Kutlama Mesajı Yayımladılar.

Mevcudiyeti boyunca ne şekilde olursa olsun hiçbir zaman boyunduruk altına alınamamış Şanlı Türk Milleti olarak bağımsızlığımızın ve istiklalimizin en büyük nişanesi olan  Cumhuriyetimizin 95. yıldönümünü gurur ve coşkuyla kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Vatan addettiğimiz topraklarımızın dahili ve harici düşmanlar ile sarıldığı o karanlık günlerde varlığını vatanına adamış her Türk Ferdinin gönlünden saçılan “Kurtuluş ve İstiklal” ateşi vatanımıza, bayrağımıza uzanan düşmanın ellerini yakmış karanlıkları aydınlık günlere dönüştürmüştür. Bütün yokluk ve imkansızlıklara rağmen zafer ile taçlandırılan Kurtuluş mücadelesi Cumhuriyet’in ilanı ile nihayete erdirilmiş ve bayrağı her zaman gönderde dalgalanacak olan Türkiye Cumhuriyeti Devletinin temeli atılmıştır.

Şanlı Türk Milleti; Malazgirt’te, Çanakkale´de, 15 Temmuz’da ve son dönemlerde ülkemize yapılmaya çalışılan her türden saldırılarda bir ve diri olduğunu tüm dünyaya göstermiş birlik ve beraberlik ruhu ile tüm bu işgal ve saldırıları alt etmeyi başarmıştır. Unutulmamalıdır ki ülkemiz üzerinde karanlık planlar kurgulamaya çalışan mihraklar geçmişte olduğu gibi bugün de tüm Türk Milletini karşılarında tek yürek, tek bilek olarak bulacaklardır.

 Bu duygu ve düşüncelerle Türkiye Cumhuriyeti Devletinin kuruluşunun 95. Yıldönümünü ve Cumhuriyet Bayramımızı bir kez daha en derin duygularımla kutluyor, Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal ile istiklâl mücadelemizde kanlarının son damlasına kadar savaşan ve canlarını feda eden şehitlerimizi, vatanımız için mücadele eden tüm kahramanlarımızı rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.

 

 

 

                                                                                    Cengiz METE

                                                                             İl Milli Eğitim Müdürü

Pancarlı Mahallesi 58007 Nolu Sokak No8 Şehitkamil / Gaziantep - 0342 2802700

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.