GAZİANTEP İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Cengiz METE, 24 Kasım Öğretmenler Günü Münasebetiyle Bir Mesaj Yayımladılar.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Cengiz METE, 24 Kasım Öğretmenler Günü Münasebetiyle Bir Mesaj Yayımladılar.

Dünya tarihinin en kutsal ve en kadim mesleklerinden biri olan;  sabır, hoşgörü ve fedakarlığın  her an en derin hissiyatla yaşandığı öğretmenlik mesleğinin en özel en anlamlı günlerinden olan 24 Kasım Öğretmenler Günü´nü kutlamanın mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz.

 

Değerli Meslektaşlarım;

Her şeyden önce bir gaye, bir adanmışlık ve bir hizmet mesleğinin temsilcileri olarak sizler ülkemizin ve milletimizin geleceğini şekillendirecek, Dünya ile rekabet edebilme hedefi ile  sanatta, teknolojide, bilimde, ekonomide gelişmenin ve kalkınmanın temellerini inşa edecek olan yeni nesilleri yetiştirme yolunda en ehemmiyetli görevi üstlenmiş bulunmaktasınız.

Sizlere emanet edilen ve geleceğimizin teminatı olan öğrencilerimiz,  gözlerinizin içine bakarken sevgiyi, barışı, iyiyi, doğruyu, hoşgörüyü hissetmeli,  sizleri en önemli rol model olarak hayatlarının merkezinde görmelidirler. Unutmayalım ki  eğitim camiasının fertleri olarak bizler; bilgi, birikim, beceri ve tecrübeleri nesillere aktarırken sadece bilgi ile donatılmış bir birey yetiştirme gayesiyle değil; bilim ve  teknoloji ile beraber  milli ve manevi değerleri tam anlamıyla kavramış ve hayatına tatbik etmiş, toplumlar tarafından benimsenmiş değerlere saygılı bireyler yetiştirme çabasında olmalıyız.

Özellikle bu eğitim öğretim döneminde Bakanlığımız tarafından hayata geçirilen ´´2023 Eğitim Vizyonu´´ ile birlikte eğitimde yeni ufuklara ve hedeflere  ulaşma yoluna büyük bir şevk ve heyecanla hep birlikte girmiş bulunmaktayız. Değerli çalışma arkadaşlarım bu süreçte; kişisel ve mesleki gelişiminizi sürekli kılmak, eğitim öğretim alanında bilimsel, teknolojik gelişmeleri incelemek, araştırmak, edindiğiniz yeni bilgi ve tecrübeleri aktarmak hususunda daha gayretli daha azimli olmamız gerektiğini unutmamalıyız. 

 

Sevgili Öğretmenlerim;

Her alanda gelişmiş ve kalkınmış bir ´´Güçlü Türkiye´´ olma yolunda ortaya koymuş olduğunuz eşsiz gayret ve fedakarlıktan, hayatın her anında topluma kattığınız değerden dolayı teşekkür ve minnet anlamında sizlere söyleyeceğimiz her sözcüğün kifayetsiz kalacağının farkında olarak her birinize ayrı ayrı şükranlarımı sunuyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, şehitlik mertebesine ulaşarak aramızdan ayrılan ve vefat eden bütün öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle anarken, hizmetlerinin sonunda emekli olan, maarif ailemize yeni katılan ve halen bu kıymetli görevi yürüten  bütün öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler gününü yürekten kutluyorum.  

 

                                                                     Cengiz METE

                                                              İl Milli Eğitim Müdürü

Pancarlı Mahallesi 58007 Nolu Sokak No8 Şehitkamil / Gaziantep - 0342 2802700

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.