GAZİANTEP İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Cengiz METE, 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı Münasebetiyle Bir Mesaj Yayımladılar.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Cengiz METE, 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı Münasebetiyle Bir Mesaj Yayımladılar.

Türkiye Büyük Millet Meclisi´nin açılışının ve ilk Meclis Başkanı Gazi Mustafa Kemal’in çocuklara armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 99. yılını kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Gücünü ve bekasını birlik, beraberlik ve kardeşliğinden alan milletimiz, sürdürdüğü Kurtuluş Mücadelesi sürecinde Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışı ile milli iradesini ortaya koymuş ve elde ettiği şanlı direniş nihayetinde milli egemenliğini bütün dünyaya ilan etmiştir.  Türkiye Büyük Millet Meclisi, milli irademizin, milli egemenliğimizin, demokrasimizin ve geleceğimizin en büyük dayanağıdır. Bu dayanağın koruyucuları ve emanetçileri ise şüphesiz her zaman çocuklarımız olacaktır.

Sevgili Çocuklar;

Bugün dünyanın birçok ülkesinden gelen çocuklar ile kutladığınız 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınız kutlu olsun. Bugün sizlerle birlikte aynı duygu ve coşkuyu yaşayan ülkemizin her ferdi, sizlere güvenmekte ve değer vermektedir. Unutmayınız ki sizler; bu ülkenin geleceğini şekillendirecek ve ülkemizi muasır medeniyet seviyesine yükseltecek yegâne varlıklarımızsınız. Sizler, devletimizin,  milletimizin güçlü ve lider Türkiye idealini gerçekleştirebilmesi adına kendinizi; hayatın güçlükleriyle baş edebilecek ölçüde donanımlı, girişimci, ufku geniş, değerlerine bağlı, nitelikli, tarihini, kültürünü bilen, analitik düşünen, yeniliklere açık, insana değer veren, milli değerleri önemseyen bireyler olarak yetiştirmelisiniz. Değerli çocuklar; ülkemiz adına çıktığınız her başarı yolunda biz öğretmenlerin her an yanınızda olduğunu bilin,  birbirinizi sevin, koruyun, bağlılığınızı asla yitirmeyin ve devletinizi, dilinizi, dininizi, bayrağınızı her an gönlünüzde hissederek yaşayın.

Bu duygu ve düşüncelerle, 23 Nisan’ı çocuklarımıza armağan eden başta Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal olmak üzere, Meclisimizde kuruluşundan itibaren hizmeti geçen tüm büyüklerimizi ve bu kuruluşun mimarı aziz şehitlerimizi minnet ve şükranla anıyorum.

Geleceğimizin teminatı olan sevgili çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı ve Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışının 99. yıl dönümünü en içten duygularımla kutluyorum.

 

                                                                                                    Cengiz METE

                                                                                             İl Milli Eğitim Müdürü

Pancarlı Mahallesi 58007 Nolu Sokak No8 Şehitkamil / Gaziantep - 0342 2802700

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.