GAZİANTEP İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Cengiz Mete, 2018-2019 Eğitim ve Öğretim Yılı Birinci Döneminin Tamamlanacak Olması Münasebetiyle Bir Mesaj Yayımladılar.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Cengiz Mete, 2018-2019 Eğitim ve Öğretim Yılı Birinci Döneminin Tamamlanacak Olması Münasebetiyle Bir Mesaj Yayımladılar.

2018-2019 Eğitim-Öğretim yılının ilk dönemini hep birlikte ortaya koyduğumuz büyük bir gayret ve özveriyle tamamlamış bulunmaktayız. 18 Ocak Cuma günü okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve ortaöğretim okullarımızda eğitim gören 514.835 Türk, 77 bin Suriyeli öğrenci olmak üzere toplam 591.835 öğrencimiz karnelerini alıp yarıyıl tatiline girecekler.

Sevgili Öğrenciler;

Okul hayatında sosyal, kültürel, sportif faaliyetlerinizde ve derslerinizde göstermiş olduğunuz azmi ve performansı hayatınızın ileriki dönemlerini etkileyecek önemli göstergeler olarak görmelisiniz.  Yarın alacağınız ve bir dönemlik çalışmalarınızın, faaliyetlerinizin hem kısa bir tatille ödüllendirilmesi hem de bu sürecin değerlendirilmesi anlamlarını taşıyan karneler unutulmamalıdır ki sadece bir dönemlik performansınızı ortaya koymaktadır. Bu nedenden dolayı karnelerinizdeki göstergeler ne olursa olsun okul hayatınızda ve derslerinizde göstermiş olduğunuz azmi ve performansı asla kaybetmemeli, eksiklerinizi tespit ederek yapıcı bir özeleştiri ile kendinizi değerlendirmelisiniz.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde Bakanımız Sayın Ziya Selçuk Bey’in öncülüğünde hayata geçirilen 2023 Eğitim Vizyonunun yol göstericiliğinde; kendinizi sadece bir hedefe bağlı kalarak belli alanlarda değil, akademik başarının yanında sosyal, sportif, kültürlü, topluma kendisini kabul ettirebilmiş, becerileri yüksek, en az bir sanat ve spor dalıyla ilgilenen bireyler olarak geliştirmeli ve yaşadığınız toplumu şekillendirmelisiniz. Bu hedef ile geçireceğiniz bu tatil döneminde; zihninizi meşgul edecek ödev ve test çözme gibi çalışmalardan uzak durarak dinlenmeli, bol bol kitap okumalı, süreli ve süresiz yayınları takip etmeli, sanat, spor ve kültürel etkinliklere zaman ayırmalı, öz değerlendirme yaparak kendi eksik yönlerinizi tespit etmelisiniz. Şimdiden hepinize ayrı ayrı iyi tatiller diliyorum.

Değerli Veliler;

Çocuklarınızın bir dönemlik çalışma süreçlerinin bir göstergesi olan karneleri doğru yorumlamak; çocuğunuzla olan iletişiminizi, çocuğunuzun kendisine olan güvenini ve kişilik gelişimini doğrudan etkileyen bir husustur. Karneler çocuğun tüm yaşantısını ifade eden, değerlendiren, etiketleyen bir araç değil,  geride kalan döneme ait çocuğun, bizlerin ve siz velilerin sadece eğitim performansını değerlendiren bir araçtır. Bu nedenle çocuklarımızın başarı veya başarısızlıklarına bütünsel olarak yaklaşmalı, onları olumsuz etkileyecek söylemlerden kaçınmalı, daha yapıcı, geleceğe dönük ve motive edici bir bakış açısı ile durum değerlendirmesi yapmalıyız. Ayrıca bundan sonraki eğitim sürecinde çocuklarımıza, okullarımıza, öğretmenlerimize destek olmalıyız.

Değerli Meslektaşlarım;

Milletimizin geleceğinin inşasında ve nesillerimizin ihyasında üstlendiğiniz rol ve sorumluluk ile yaşadığı toplumla barışık, milletini tanıyan bilen, milli ve manevi değerleri özümseyip, tarihimize, diline, inancına, kültürüne, bayrağına bağlı, kalbi ve yüreği tüm insanlığın kurutuluşu için atan öğrenciler ve nesiller yetiştirmenin gayreti içerisinde olduğunuz için sizlere çok teşekkür ederim.     Eğitim-öğretimde birinci derecede görev ve sorumluluk üstlenen tüm yönetici ve öğretmenlerimizi, bu dönemin  sorunsuz ve başarı ile tamamlanmasındaki gayret ve fedakârlıktan dolayı kutluyor, ortaya koymuş olduğunuz çalışmalardan dolayı şahsım, kurumum ve Gaziantep halkı adına sizlere teşekkür ediyorum.

 

 Bu duygu ve düşüncelerle yarıyıl tatilinin hayırlı olmasını temenni ediyor, tüm öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve velilerimize sağlıklı huzurlu, mutlu bir tatil dönemi diliyorum.

Pancarlı Mahallesi 58007 Nolu Sokak No8 Şehitkamil / Gaziantep - 0342 2802700

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.