GAZİANTEP İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Cengiz Mete , 2017-2018 Eğitim ve Öğretim Yılı Birinci Döneminin Tamamlanacak Olması Münasebetiyle Bir Mesaj Yayınladılar.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Cengiz Mete , 2017-2018 Eğitim ve Öğretim Yılı Birinci Döneminin Tamamlanacak Olması Münasebetiyle Bir Mesaj Yayınladılar.

 

  Saygıdeğer meslektaşlarım, değerli veliler ve sevgili öğrenciler,

  2017-2018 Eğitim-Öğretim yılının ilk dönemini hep birlikte ortaya koyduğumuz büyük bir gayret ve özveriyle tamamlamış bulunmaktayız. 19 Ocak Cuma günü okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve ortaöğretim okullarımızda eğitim gören 511 bin Türk, 67 bin Suriyeli öğrenci olmak üzere toplam 578 bin öğrencimiz karnelerini alıp yarıyıl tatiline girecekler.

  Eğitim süreci içinde bir dönemlik çalışmanın hem kısa bir tatille ödüllendirilmesi hem de bu sürecin değerlendirilmesi anlamlarını taşıyan karneler unutulmamalıdır ki sadece 5 aylık bir dönemin performansını ortaya koymaktadır. Bu nedenden dolayı olumsuz göstergelerin olduğu karnelere yaklaşımımız öğrencilerimizin gelecek adına olan bütün motivasyonlarını etkileyecektir. O yüzden çocuklarımızın başarı veya başarısızlıklarına bütünsel olarak yaklaşmalı, onları olumsuz etkileyecek söylemlerden kaçınmalı, daha yapıcı, geleceğe dönük ve motive edici bir bakış açısı ile durum değerlendirmesi yapmalıyız.

  Öğrencilerimizin geçirecekleri bu tatil döneminde; zihinlerini meşgul edecek ödev ve test çözme gibi çalışmalardan uzak durarak dinlenmeleri, bol bol kitap okumaları, süreli ve süresiz yayınları takip etmeleri, sanat, spor ve kültürel etkinliklere zaman ayırmaları, öz değerlendirme yaparak kendi eksik yönlerini tespit etmeleri eğitim-öğretim yılının ikinci dönemindeki performanslarının yükselmesi adına önemli bir süreç olacaktır.

  İlimiz genelinde 2017-2018 eğitim ve öğretim yılının birinci döneminin sorunsuz ve başarılı bir şekilde tamamlanmasında bizlere her zaman destek veren Valimiz Sayın Ali YERLİKAYA’ya, Belediyelerimize, il ve ilçe milli eğitim müdürlüğü yöneticilerimize, okullarımızdaki çalışma arkadaşlarımıza ve velilerimize teşekkür ediyorum.

  Bu duygu ve düşüncelerle yarıyıl tatilinin hayırlı olmasını temenni ediyor, tüm öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve velilerimize sağlıklı huzurlu, mutlu bir tatil dönemi diliyorum.

                                                                                                                                                                                                                                                           

                                                                                                                                                                                                                                                                                        Cengiz METE
                                                                                                                                                                                                                                                                                 İl Milli Eğitim Müdürü

İncilipınar Mahallesi 3 Nolu Cadde Gaziantep Valiliği 3.Kat Şehitkamil/GAZİANTEP - 0342 231 10 58 - 0342 230 80 02 - 0342 231 33 90

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.