GAZİANTEP İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Cengiz METE, 2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılının Sona Ermesi Münasebetiyle Bir Mesaj Yayımladılar.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Cengiz METE, 2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılının Sona Ermesi Münasebetiyle Bir Mesaj Yayımladılar.

Değerli Meslektaşlarım, Sevgili Öğrenciler, Kıymetli Veliler;

2017-2018 Eğitim ve Öğretim Yılı İkinci Döneminin sonuna geldiğimiz bu günde,  bir yıllık eğitim sürecini  hep birlikte ortaya koyduğumuz büyük bir gayret ve özveriyle tamamlamış bulunmaktayız.

Bizler bugün, 1.268 okulu,  27.099 öğretmeni, 587.570 öğrencisi ve bir milyonun üzerinde öğrenci velisi ile büyük bir aile olarak; özgüveni gelişmiş, milli ve manevi değerlerine sahip çıkabilen, sorumluluklarını bilen, çevresine duyarlı insanlar olarak yetişmeleri için hep birlikte büyük emek sarf ettiğimiz öğrencilerimizin karne heyecanını paylaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Geleceğimizin Teminatı Sevgili Öğrenciler;

Eğitim ve öğretim sürecindeki çalışmalarınızın değerlendirildiği ve verdiğiniz emeklerin karşılığı olan karneleri bugün itibari ile alacaksınız. Bu süreçte gösterdiğiniz gayret ve çalışmalardan dolayı sizleri canı gönülden tebrik ediyorum. Unutmayınız ki karnelerinizdeki göstergeler ne olursa olsun kendinize olan inancınızı ve güveninizi asla yitirmemeli, gelecek adına başarıya giden yolda her zaman motivasyonunuzu korumalısınız. Sevgili Öğrenciler, yeni eğitim ve öğretim yılına kadar geçireceğiniz bu tatil günlerinde; dinlenmeli, bol bol kitap okumalı, süreli ve süresiz yayınları takip etmeli, sanat, spor ve kültürel etkinliklere zaman ayırmalı, öz değerlendirme yaparak kendi eksik yönlerinizi tespit etmelisiniz. Böylelikle yeni eğitim ve öğretim yılı sürecine daha dinç, daha hazır bir şekilde başlama fırsatını yakalamış olacaksınız.

Kıymetli Veliler;

En değerli varlıklarımız olan çocuklarımızın karne heyecanını en az onlar kadar sizler de yaşıyorsunuz. Sizlerin, çocuklarınızın topluma saygılı, vatanına, milletine yararlı bir fert olması için her türlü fedakârlıkta bulunarak tüm imkânlarınızı seferber ettiğinizi biliyoruz. Değerli veliler; unutmayınız ki sadece bir yıllık eğitim sürecinin değerlendirilmesi anlamını taşıyan karneleri yorumlarken çocuklarımızın başarı veya başarısızlıklarına bütünsel olarak yaklaşmalı, onları olumsuz etkileyecek söylemlerden kaçınmalı, daha yapıcı, geleceğe dönük ve motive edici bir bakış açısı ile durum değerlendirmesi yapmalıyız. Çocuklarımız için başarı süreci çok uzun bir yolculuk olup bu yolculukta onlara elimizden geldiği kadar destek olmalı, kısa bir sürede ortaya çıkan başarı ve başarısızlıklardan sonra öğrencilerimizle nasıl iletişime geçmemiz gerektiğini iyi bilmeliyiz.

Değerli Meslektaşlarım;

Milletimizin geleceğinin inşasında ve nesillerimizin ihyasında üstlendiğiniz rol ve sorumluluk ile yaşadığı toplumla barışık, milletini tanıyan bilen, milli ve manevi değerleri özümseyip, tarihimize, diline, inancına, kültürüne, vatandaşına, bayrağına bağlı, kalbi ve yüreği tüm insanlığın kurutuluşu için atan öğrenciler ve nesiller yetiştirmenin gayreti içerisinde olduğunuz için sizlere çok teşekkür ederim. Tüm bu özverili çalışmalarınızı yaparken her zaman sizlerin yanında olduğumu ve sizlere destek olmak adına elimden ne gelirse yapacağımı bilmenizi isterim. Eğitim ve öğretim sürecinde göstermiş olduğunuz takdire şayan bütün çalışmalarınızdan dolayı sizleri tebrik eder, aileniz, yakınlarınız ile iyi bir tatil dönemi geçirmenizi temenni ederim.

Bu duygu ve düşüncelerle ilimiz genelinde 2017-2018 eğitim ve öğretim yılının sorunsuz ve başarılı bir şekilde tamamlanmasında bizlere her zaman destek veren Valimiz Sayın Ali YERLİKAYA’ya, Belediyelerimize, il ve ilçe milli eğitim müdürlüğü yöneticilerimize, okullarımızdaki çalışma arkadaşlarımıza ve velilerimize teşekkür ediyor, yıl sonu tatilinin hayırlı olması temennisi ile tüm öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve velilerimize sağlıklı huzurlu, mutlu bir tatil dönemi diliyorum.

 

                                                                                                                  Cengiz METE

                                                                                                             İl Milli Eğitim Müdürü

Pancarlı Mahallesi 58007 Nolu Sokak No8 Şehitkamil / Gaziantep - 0342 2802700

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.