GAZİANTEP İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Cengiz Mete, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Münasebetiyle Bir Mesaj Yayımladılar.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Cengiz Mete, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Münasebetiyle Bir Mesaj Yayımladılar.

Bugün, Şanlı Türk Milletinin Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşları ile birlikte bağımsızlık ateşini yaktığı, ''Ya istiklal ya ölüm'' andı ile tüm işgalcilere karşı koyduğu günün nişanesi olan 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramının 100. yılını kutlamanın mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz.

 

19 Mayıs; vatanı, bayrağı, istiklali için tüm imkânsızlık ve zorluklara rağmen her şeyi göze alan ve topyekûn mücadele ruhunu ortaya koyan Türk Milletinin kahramanlık destanın ilk adımı olmuştur. Unutulmamalıdır ki İstiklal ve istikbal her zaman tarih sayfalarında yer almış, dünya tarihini defalarca şekillendirmiş, uygarlık tarihine kültürel zenginliği ile katkı sunmuş Büyük ve Güçlü Türkiye'nin en önemli güvencesidir.

 

Gençlerimizin; eşsiz kahramanlık ve büyük fedakârlıklar sonucu tam bağımsız olarak bizlere emanet edilen bu vatanı, gelecekte daha da güçlendirip muasır medeniyet seviyesine çıkaracağına ve ecdadına yakışır bir tutum ile koruyacağına olan inancımız tamdır.

 

Bu duygu ve düşüncelerle milletimizin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyor, 100 yıl önce bugün millî mücadelenin bağımsızlık meşalesini yakan Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal ile istiklâl mücadelemizde kanlarının son damlasına kadar savaşan şehitlerimizi, vatanımız için mücadele eden tüm kahramanlarımızı  rahmet, minnet ve şükranla anıyorum."

 

 

                                                                                                                                            Cengiz METE

                                                                                                                                          İl Milli Eğitim Müdürü

Pancarlı Mahallesi 58007 Nolu Sokak No8 Şehitkamil / Gaziantep - 0342 2802700

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.