GAZİANTEP İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Cengiz Mete , 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Münasebetiyle Bir Mesaj Yayımladılar.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Cengiz Mete , 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Münasebetiyle Bir Mesaj Yayımladılar.

        Şanlı Türk Milletinin Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşları ile birlikte bağımsızlık ateşini yaktığı, ‘’Ya istiklal ya ölüm’’ andı ile tüm işgalcilere karşı koyduğu günün nişanesi olan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutlamanın mutluluğunu, onurunu hep birlikte yaşıyoruz.

 

         19 Mayıs; tarihi boyunca esareti kabul etmemiş, toprağını, bayrağını, inancını ne olursa olsun çiğnetmemiş, kanının son damlasına kadar korumuş olan Türk Milleti adına Kurtuluş Destanının tarih sayfalarına düşülen ilk şerhi olmuştur. Samsun, Amasya, Sivas ve Erzurum’da tüm zorluk ve imkânsızlıklara rağmen başlatılan bağımsızlık mücadelesi vatanın her köşesine akın akın yayılmış, bu şanlı millete her türlü zulmü reva gören dış mihraklar tek tek topraklarımızdan sökülüp atılmıştır.

 

          Unutulmamalıdır ki; planlarını zulüm ve sömürge üzerine kuran zihniyetlerin bu topraklar üzerine kurdukları hain planlar tarihin hiçbir döneminde son bulmadığı gibi günümüzde de son bulmayacaktır. Milletimiz; çıkar, sömürge ve zulüm üzerine kurulmuş bu güçlere karşı kurtuluş mücadelesinde olduğu gibi 15 Temmuz gecesinde, Fırat Kalkanı Harekâtında ve Zeytin Dalı Harekâtında vatanını, bayrağını, bağımsızlığını her zaman koruyacağını ve savunacağını bir kez daha göstermiştir.

 

           Geleceğimizin teminatı gençler;

 

          19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun. Bugün sizlerle birlikte aynı duygu ve coşkuyu yaşayan ülkemizin her ferdi, sizlere güvenmekte ve değer vermekte. Unutmayınız ki sizler; bu ülkenin geleceğini şekillendirecek ve ülkemizi muasır medeniyet seviyesine yükseltecek yegâne varlıklarımızsınız. Tüm bunlardan dolayı, sizler her zaman hoşgörülü, dinamik, cesur, inançlı ve değerlerine sahip çıkan bireyler olmalı, devletinizi, dilinizi, dininizi, bayrağınızı her an gönlünüzde hissederek yaşamalısınız. Sevgili gençler; ülkemiz adına çıktığınız her başarı yolunda birbirinizi sevin, koruyun ve bağlılığınızı asla yitirmeyin.

 

           Bu duygu ve düşüncelerle milletimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyor, 99 yıl önce bugün millî mücadelenin bağımsızlık meşalesini yakan Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal ile istiklâl mücadelemizde kanlarının son damlasına kadar savaşan şehitlerimizi, vatanımız için mücadele eden tüm kahramanlarımızı rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.

 

                                                                                                                                    Cengiz METE 

                                                                                                                              İl Milli Eğitim Müdürü

Pancarlı Mahallesi 58007 Nolu Sokak No8 Şehitkamil / Gaziantep - 0342 2802700

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.