GAZİANTEP İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Cengiz Mete, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi´nin 104.Yıl Dönümü Münasebetiyle Bir Mesaj Yayımladılar.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Cengiz Mete, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi´nin 104.Yıl Dönümü Münasebetiyle Bir Mesaj Yayımladılar.

Göğsü iman ve vatan sevgisi ile dolu olan Şanlı Türk Milleti, bir ve diri olduğunu, yaşadığı topraklar için canını gözünü kırpmadan feda edeceğini tüm dünyaya yazdığı kahramanlık destanları ile defalarca göstermiştir. Şanlı tarihimizde iman ve eşsiz kahramanlıklar ile dolu olan destanlardan biri de Çanakkale Zaferidir. Bugün Millet olarak Çanakkale Zaferinin 104. Yıldönümünü idrak etmenin onurunu ve gururunu hep birlikte yaşıyoruz.

Bütün yokluk ve imkânsızlıklara rağmen sadece gönüllerdeki İslam, vatan ve bayrak sevgisi ile eşsiz bir mücadelenin başarı ile nihayetlendirildiği Çanakkale Zaferi, aynı zamanda vatanın dört bir yanının düşmanlarla sarıldığı işgal günlerinde Kurtuluş için yakılan ilk meşale olmuş ve tüm yurdu aydınlatmıştır. Canları pahasına bu meşaleyi yakan ve vatan topraklarının tüm dahili ve harici düşmanlardan temizlenmesine vesile olan atalarımızdan aldığımız güç ve ilhamla bize emanet edilen bu kadim medeniyeti daha ileriye taşımaya, tüm değerlerimize sahip çıkmaya ve devletimizi daha da yüceltmeye devam edecek, bu ruhu gelecek nesillere aktarmak adına var gücümüz ile çalışacağız.

 Bu duygu ve düşüncelerle; Çanakkale Zaferi’nin 104. yıl dönümü vesilesi ile başta, Anafartalar Kahramanı Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşları olmak üzere, bugün de Çanakkale ruhu ile Devletimizin bekası için her türlü terörle mücadelede şehit düşen Mehmetçiklerimizi, güvenlik güçlerimizi, Conkbayırı’nda, Arıburnu’nda, Anafartalar’da Çanakkale zaferini şahadetleri ile nurlandıran kahramanlarımızı rahmet ve minnetle anıyorum.

 

                                                        Cengiz METE

                                                İl Milli Eğitim Müdürü

Pancarlı Mahallesi 58007 Nolu Sokak No8 Şehitkamil / Gaziantep - 0342 2802700

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.