GAZİANTEP İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün Whatsapp Ve Kısa Mesaj İletişim Hattı

 

Değerli Meslektaşlarım, Kıymetli Velilerimiz;

 

 

 

Gaziantep Milli Eğitim Müdürlüğü olarak,  27000 eğitim çalışanı ile, 600 bin öğrencimize hizmet vermeye çalışan büyük bir aileyiz. Bu çatı altında sizlerle birlikte, geleceğimizin umutları olan yavrularımıza en iyi eğitimin verilmesi için, büyük çaba sarf ediyoruz. Eğitimde feda edilecek, hiçbir bireyin olmadığı anlayışı ile,  tüm yöneticilerimiz, öğretmenlerimiz ve diğer eğitim çalışanlarımızla ve velilerimizden oluşan aile birliklerimizle, birlikte gece gündüz demeden çalışıyor, köy, kasaba, şehir ayırt etmeden her bireye ulaşmaya gayret  ediyoruz.

 

 Milli Eğitim Bakanlığımız, eğitimin niteliğini artırmaya yönelik olarak, hem teknolojiyi eğitime entegre etmekte, hem de müfredat çalışmaları alanında yenilikler yapmaktadır. Çocuklarımızın, ezberden uzak, yorum yapabilen, kendini ifade edebilen, yeniliklere açık bireyler olarak yetişebilecekleri yeni müfredat programları hazırlamakta ve bu programların öngördüğü kazanımlara  uygun olarak hazırlatılan ders kitaplarının,  çocuklarımızın sıralarına  kadar ücretsiz olarak ulaşmasını sağlamaktadır.

 

Bu kapsamda, sadece Gaziantep İlimizde 6.5 milyon ücretsiz ders kitabı dağıtılmıştır. Dağıtılan bu kitaplar yenilenen müfredata göre ve herhangi bir ek kaynağa gerek duymadan, öğrencilerimizin sınıf seviyelerine uygun nitelikte hazırlanmıştır.

 

Müdürlüğümüzce, okul müdürlüklerimize ve öğretmenlerimize, toplantılar ve resmi yazılar ile; her eğitim- öğretim döneminde tartışma konusu olan , ücretsiz dağıtılan ders kitaplarının yerini alacak ve ailelere ek külfet getirecek uygulamalardan kaçınmaları, kaynak kitaplardan ders işlememeleri, bu kitaplardan öğrencilerimizin ödev veya sınav yolu ile sorumlu tutulmamaları yönünde bilgi paylaşımları yapıldığı gibi velilerimizin gönüllü olarak, çocukları için  bireysel olarak yardımcı kaynak kitap almalarının , bu yayınları  takip etmelerinin  önünde de bir engel bulunmadığı belirtilmiştir.

 

Ayrıca , okullarımızın, eğitim-öğretim ile ilgili bir takım  ihtiyaçlarını karşılama yönünde, bizler için çok değerli olan, velilerimiz ve hayırseverlerimizce yapılan bağışları kabul eden, bu konuda kaynak oluşturan, önemli bir görevi ifa eden okul aile birliklerimize de, zorunlu bağış diye yorumlanacak, uygulamalarda bulunmamaları, ailelerimizin kayıt- bağış adı altında  zorlanmaması yönünde, uyarılarda bulunulmuştur.  

 

Bu konuda ilimizde büyük oranda  uygulama birliği sağlanmış olup, katkı  sağlayan bütün paydaşlarımıza teşekkür ediyorum. Bununla birlikte yukarıda izah etmeye çalıştığımız ve yapılmasını beklediğimiz uygulamaların dışında, tasvip edemeyeceğimiz, yanlış uygulamalara  da  şahit olmaktayız.

 

Bu nedenle, yanlış  anlaşılmaları ve uygulamaları ortadan kaldırmaya ve  aksaklıkları en aza indirgemeye yönelik olarak, eğitim çalışanlarımızın ile velilerimizin karşılaştıkları olumsuzlukları,  veya önerilerini  en hızlı yoldan müdürlüğümüze iletmelerini sağlamak amacıyla bir telefon hattı oluşturulmuştur.

 

Yaşanılan  aksaklıklarda öncelikli olarak en yakın yetkililer ile iletişime geçilmesi,  arzu ettiğimiz yöntemdir.

 

Görüşmelere rağmen problemin çözülemediği veya ilgililer ile iletişim sağlanamadığı taktirde, bizzat tarafımdan takip ve yönlendirmesinin yapılacağı, (0 545 343 75 10) nolu  telefon hattına,  kısa mesaj ya da whatshapp mesajı ile ulaşabilir ve probleminizi bizlere doğrudan iletebilirsiniz. Bu durumda müdürlüğümüzce  sizlerle en kısa sürede  geri dönüş sağlanacaktır.

 

Her şeyin en güzeline ve en iyisine layık olan evlatlarımıza ve tüm eğitim camiamıza, başarılı, sağlıklı ve hayırlı bir eğitim-öğretim yılı diliyor,  sevgilerimi sunuyorum.

                                              CENGİZ METE

                             GAZİANTEP İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ

 

İncilipınar Mahallesi 3 Nolu Cadde Gaziantep Valiliği 3.Kat Şehitkamil/GAZİANTEP - 0342 231 10 58 - 0342 230 80 02 - 0342 231 33 90

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.