GAZİANTEP İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

e-okul ders programı giriş sorunu hakkında duyuru

e-okul ders programı giriş sorunu hakkında duyuru

 

Not giriş ekranlarında sınıf/şube ve ders seçildikten sonra karşınıza gelen listedeki öğrenciler eğer yeşil renkli görünüyor ve not giriş haneleri pasif durumdageliyorsa yaşadığınız problem şube ders programında belirtilen “Seçmeli Ders Saat Toplamı” ile yeşil renkli görünen öğrencilerin her birine ayrı ayrı atanan“Seçmeli Ders Saat Toplamının” birbirinden farklı olmasındankaynaklanmaktadır.  Problemin çözümü için;

1-      Kurum İşlemleri/Ders İşlemleri/Ders Programıekranından şubelerin ders programının doğru olarak sisteme kayıt edilmesi gerekmektedir.

2-      Kurum İşlemleri/Ders İşlemleri/Öğrenci Seçmeli Ders Belirlemeekranından şubelerdeki öğrencilere tanımlanan seçmeli ders saatinin toplamları  kontrol edilmelidir. Örneğin ders programında şube için toplam 6 saat seçmeli ders tanımlı ise öğrencilere tanımlanan seçmeli ders saatinin toplamı da 6 olmalıdır.

3-      Yapılan kontrollerde öğrencilerin sistemde tanımlı seçmeli dersleri silinerek yeniden tanımlanmak istenirse bu işlem Kurum İşlemleri/Ders İşlemleri/Öğrenci Seçmeli Ders Temizleme ekranından yapılmaktadır.

 

4-      Yukarıdaki işlem basamaklarına göre gerekli kontrol ve düzeltme işlemleri yapıldıktan sonra not girişi ekranlarında öğrencilerin yeşil rengi ve pasif durumdaki not girişi hanelerindeki kutucuklar düzelecektir.

er

 

Pancarlı Mahallesi 58007 Nolu Sokak No8 Şehitkamil / Gaziantep - 0342 2802700

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.