GAZİANTEP İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

DEĞER ÖDÜLLERİ TÜRKİYE 3.SÜ ÖĞRENCİMİZDEN İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZE ZİYARET.

Türkiye Değer Ödülleri Sorumluluk kategorisinde Türkiye 3.sü olan Vali Aksu İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Ömer Abdulaziz KATIRSIZ ve Okul Müdürü Mehmet Şahap ÖZALAYBEY İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Cengiz METE´yi ziyeret etti. Yarışmada Türkiye 3.sü olan öğrencimizi başarılarından dolayı kutlayan İl Milli Eğitim Müdürümüz öğrencimize çeşitli hediyeler verdi ve başarılarının devamını diledi.
DEĞER ÖDÜLLERİ TÜRKİYE 3.SÜ ÖĞRENCİMİZDEN İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZE ZİYARET.

 

 

2015-2016 Eğitim Öğretim Yılı

5. TÜRKİYE DEĞER ÖDÜLLERİ

“SORUMLULUK DEĞERİ”

YARIŞMASI

 

VALİ AKSU İMAM HATİP ORTAOKULU

DEĞER ÖDÜLÜ ADAYI

 

 

 

Ömer Abdulaziz KATIRSIZ

VALİ AKSU İMAM HATİP ORTAOKULU

8. SINIF ÖĞRENCİSİ

                            

 

 

                                    GAZİANTEP 2016

Ömer Abdulaziz Katırsız , 2 Haziran 2003 yılında Gaziantep ‘te beş kardeşin ortancası  olarak  dünyaya gelmiştir.İlkokulu Şehit Mahmut Söylemez İlköğretim okulunda okumuş olup , Beşinci sınıfta Vali Aksu İmam Hatip Ortaokuluna başlamıştır.Okulumuzda üçüncü yılını dolduracak olan öğrencimiz sorumluluk duygusu ve edep duygusuyla öne çıkan ahlakı , zekası ve ders başarısıyla ön plana çıkmaktadır.

Özellikle ablası, abisi ve annesinin  katkılarıyla kitap okuma sevgisi gelişmiş olup sosyal hayatta nasıl davranması gerektiğini onlardan örnek alarak geliştirmiştir. Annesi eğitimde çocuklarına destek olmak amacıyla Liseyi dışarıdan bitirmiş olup , yine açık öğretimden Felsefe bölümü okumaya devam etmektedir.

Ömer Abdulaziz Kitap okumadaki başarısı, üstün anlayış kabiliyeti ve yetiştirildiği ailenin de katkısıyla gelişmiş olan  ahlakı ve edebi ile yaşıtlarına ,küçüklerine örnek olacak bir gençtir.Fasih ve de belagatli konuşabilmesi,muhataplarıyla olan diyaloglarındaki sözlü ve sözsüz davranışları yaşıtlarından çok üstün bir niteliktedir.

Öğrencimiz istenilen İmam Hatip Gençliğinin iyi bir temsilcisi olacak nitelikte ve kapasitededir. Öğrencimizi daha yakından ve geçmişine ışık tutarak tanımak için annesiyle görüştük.

Annesi “ Ömer Abdulaziz’i yetiştirmek için öğrendiğimiz çocuk psikolojisi kurallarını uygulamaya çalıştık, Rabbim onu Sırat-ı Müstakim’de sebatkâr kılsın.”diyerek çocuğunun okulumuzdan önceki hayatını anlattı.

5 yaşındayken kardeşi olacağını öğrendikten sonra da kardeşi için annesine şunları söylemesi annesini derinden etkilemiş. “Anne bebeğini çok sevmelisin, yoksa ölür.”Yeni doğacak kardeşiyle her şeyini paylaşacağını hatta çikolatasını bile vereceğini söyleyince annesi bebeklerin çikolata yiyemeyeceğini söylemiş. Minik Ömer Abdulaziz bunu öğrendiğine sevinmiş.

Ömer Abdülaziz annesinden öğrendiğimize göre İlk orucunu 6 yaşındayken tutmuş. Ailesinin defalarca orucunu bozabilirsin tekliflerine karşı “ Hayır akşama kadar tutacağıma söz verdim, sözümde durmalıyım” diyerek iftara kadar beklemiş.

İlkokula başladığında sınıfın en başarılı öğrencisi olmuş. Abisine verilen  beyaz kurdeleyi abisi kaybedince “Bu kadar özel bir şeyi kayıp mı etti ?” diyerek tepki göstermiştir. Kendisi de yakın zamanda beyaz ve kırmızı kurdele ödüllerini almış ve hala saklamaktaymış.

Annesi şunu ekliyor “Ömer haftalık aile toplantılarına katılmayı çok seviyordu. Aile toplantılarının birçok sorunu çözdüğünü söylüyordu.”

Ömer Abdulaziz 2. Sınıftayken denemelerde okul birincisi olmuş. Okul’un Yıldız Öğrencisi seçilmiş. İlkokul öğretmeni Ömer Abdulaziz’deki ışığı fark etmiş ve ailesine şunları söylemiş “Ömer bazen öyle konuşuyor ki karşımda 20 yaşında bir adam var sanıyorum.” Öğretmeni Bilsem sınavlarına girmesini istemiş.

Ömer Abdulaziz 3.Sınıfta öğretmeni tarafından Bilsem Sınavlarına yönlendirilmiş. Öğrenci birinci sınavlardan geçmiş olup, sözlü mülakatta elenmiştir.4. Sınıfta yeniden sınavları kazanmış olup yine sözlü sınavda elenmiştir. Bu onu üzse de azimle çalışmaya devam etmiş.

Öğrencimiz Vali Aksu İmam Hatip Ortaokuluna geldiğinde 5. Sınıftayken okulumuzda yapılan Okul Temsilcisi Seçimlerinde, açık ara farkla Okul Temsilcisi olmaya hak kazanmıştır. Temsilci olduğu yıl sınıf temsilcileriyle  birçok toplantı yaparak, okulun gelişmesine katkı sağlamıştır.

Öğrencimiz 6.Sınıfta “ Kitap Okuyan Bilir Yarışması”’na girerek Sorumlu oldukları iki kitabı defalarca okuyup sınavını hiç yanlışsız bitirerek Gaziantep birincisi olmuştur.

7. Sınıfta da yine  “Kitap Okuyan Bilir Yarışması” ‘na girerek sorumlu oldukları kitapları yine defalarca okumuş olup sınav sonucunda Türkiye Birincisi olmuştur.

Öğrencimiz sınıfında, yaşıtları arasında ve okulda sözü dinlenen, sevilen ve örnek alınmaya çalışan bir öğrencidir. Sınıf rehber öğretmeninin de gözlemiyle sınıfta herhangi bir problem çıktığında , öğrenciler arasında çatışma yaşandığında arkadaşları tarafından “Abdulaziz konuşur , halleder.”   denilerek sınıftaki rolünün etkileyici olduğu anlaşılmaktadır.

Öğrencinin okulumuzdaki deneme sınavlarında birinci olması ve her dönem Takdir Belgesi alması da insan ilişkileri kadar dersleriyle ilgili olan sorumluluk duygusunun okulumuz öğretmenleri ve idaresi tarafından takdir edilmesini sağlamıştır.

Öğrencimiz şu anda TUBİTAK 4006 Projesine katılıyor olup, Ufka Yolculuk Sınavına hazırlanmaktadır.


02-11-201602-11-201602-11-201602-11-2016

İncilipınar Mahallesi 3 Nolu Cadde Gaziantep Valiliği 3.Kat Şehitkamil/GAZİANTEP - 0342 231 10 58 - 0342 230 80 02 - 0342 231 33 90

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.