GAZİANTEP İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Anadolu Mektebi Yazar Okumaları Projesi Kapsamında "Kırgız Bozkırının Evrensel Rüzgarı Cengiz Aytmatov" Adlı Panel Düzenlendi.

Anadolu Mektebi Yazar Okumaları Projesi Kapsamında "Kırgız Bozkırının Evrensel Rüzgarı Cengiz Aytmatov" Adlı Panel Düzenlendi.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Cengiz METE , Anadolu Mektebi Yazar Okumaları Projesi kapsamında gerçekleştirilen "Kırgız Bozkırının Evrensel Rüzgarı Cengiz Aytmatov" adlı panele katıldılar.

Panelde bir konuşma gerçekleştiren İl Müdürümüz: "Öncelikle böyle güzel bir programda sizlerle birlikte olmanın mutluluğunu yaşamaktayım. Sevgili öğrenciler, sizlerin Anadolu Mektebi Projesi kapsamında gerçekleştirdiğiniz okumaları çok değerli ve kıymetli buluyoruz. Çünkü dünya medeniyetine birçok yazarla, şairle, halk ozanı ile devlet adamları ile katkıda bulunmuş bu topraklardan yeni edebiyatçıların, yeni araştırmacıların ve devlet adamlarının çıkmasını arzu ediyoruz. Biz bir oldukça, diri oldukça neleri başarabileceğimizi tüm dünyaya en iyi şekilde gösterecek, dünya ile rekabet edebilme adına donanımlı olacak, çağın gerektirdiği gelişimi sağlayacağız. Bunu yaparken de birçok coğrafyada medeniyetin temellerini oluşturan tarihimizden, ecdadımızdan beslenecek, tarihimizi, edebiyatımızı öğrenecek, okuyacak, araştıracak ve başaracağız. Başarıya ulaşma yolunda milletimiz ile de barışık olacak, değerlerimizi bilecek ve her zaman bu değerlere sahip çıkacağız. 21 Yüzyılda tekrar ayağa kalkma iradesini ortaya koymuş Türk Milletinin dayanağı nitelikli, donanımlı, değerlerini bilen tanıyan, geçmişi ile barışık, gelecekte bir arada yaşama arzusunda olan evlatlarımız yani sizlersiniz." dediler.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

15-03-201815-03-201815-03-201815-03-201815-03-201815-03-201815-03-2018

Pancarlı Mahallesi 58007 Nolu Sokak No8 Şehitkamil / Gaziantep - 0342 2802700

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.