GAZİANTEP İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“AB’yi Öğreniyorum” Bilgi Yarışması Bilgilendirme Toplantısı Duyurusu

Ülkemiz ile Avrupa Birliğinin mali işbirliği kapsamında 2011 yılı IPA-I programından finanse edilen ve Bakanlığımızın faydalanıcısı olduğu TR2011/0136.06-01/001 nolu Öğrenciler Avrupa Birliğini Öğreniyor Projesi, 26 Aralık 2014 tarihinde AB ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü uhdesinde uygulamaya konulmuş olup 24 ay sürecektir.

Amacı "10-18 yaş aralığında bulunan öğrencilerin Avrupa Birliği’nin değerleri, politikaları ve temel haklara yönelik uygulamaları konusundaki bilgi düzeyini eğitim faaliyetleri yolu ile artırmak" olan proje kapsamında resim, slogan, öykü ve bilgi yarışmaları gerçekleştirilecektir.

“AB’yi Öğreniyorum” Bilgi Yarışması-21 pilot ilde(Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kocaeli, Konya, Mersin, Samsun, Sivas, Şanlıurfa, Trabzon ve Van) yer alan liselerin tüm 10.sınıf öğrencilerine açıktır.


“Öğrenciler Avrupa Birliğini Öğreniyor Projesi” kapsamında 21 ilimizdeki tüm liselerimizde 10. Sınıf öğrencilerimize yönelik ulusal düzeyde gerçekleştirilecek olan "AB´yi Öğreniyorum" konulu bilgi yarışmasının Yarışma Takvimi güncellenmiştir. Bu yarışmalara ilişkin 21 ilde düzenlenecek olan 30 bilgilendirme seminerlerinden Gaziantep Bilgilendirme Toplantısı 15 Nisan 2015 Çarşamba günü saat 10.00´da Grand Otel´de gerçekleştirilecektir.


Bilgi yarışmasına ilişkin yönerge ve başvuru formuna aşağıdaki linklerden ulaşılabilir;

 

Pancarlı Mahallesi 58007 Nolu Sokak No8 Şehitkamil / Gaziantep - 0342 2802700

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.