GAZİANTEP İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN

Değerli Eğitimciler, Sevgili Öğrencilerimiz ve Onların Kıymetli Velileri,

 

 

Aziz Türk milletinin hürriyet ve istiklale olan inancını bütün dünyaya haykırdığı, millî ruhunu ve onurunu yücelttiği büyük zaferin 95. yıl dönümünü ve 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı milletçe kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. 

 

Kahraman Türk ordusunun kazandığı bu emsalsiz zafer, aziz milletimizin gerek duyulduğunda vatanına ve millî birliğine kasteden düşmanlarıyla savaşmak için neleri göze alabileceğinin en bariz göstergesidir. 

 

Aziz milletimiz, 26 Ağustos 1071’de Malazgirt Zaferi’ni kazanan şanlı komutan Sultan Alparslan ile onun kutlu ordusunun kapılarını açtığı bu cennet vatanın ebediyen Türk yurdu olarak kalması uğruna canlarını feda eden ecdadımızın faziletlerini ve kutsal değerlerini daim kılmak için hiçbir fedakârlıktan kaçınmayacaktır.

 

15 Temmuz 2016’da vatanın harim-i ismetine göz diken alçaklara aziz milletimizin verdiği net cevap, şairin “Fıtrat değişir sanma, bu kan yine o kandır.”dizesinin gerçeğe dönüşmüş halidir.

 

Bizler de maarif ordusunun yılmaz yürekli neferleri olarak; kalkınmak, ilerlemek ve müreffeh bir ülke olmak için, Başöğretmen Atatürk’ün gösterdiği muasır medeniyet seviyesinin üstüne çıkma ülküsünü gerçekleştirme yolunda üzerimize düşen bütün vazifeleri yapmaya hazırız.

 

Bu duygu ve düşünceler ile başta Türk ordusunun ebedi başkomutanı, Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere büyük zaferin ve Türkiye Cumhuriyeti´nin kahraman mimarlarını, millî güvenliğimizi korumak uğruna şehit olan emniyet ve kolluk kuvvetleri mensuplarımızı ve bilhassa şehit öğretmenlerimizi saygı ve rahmetle yâd ediyoruz.

 

Büyük Zaferimizin 95. yıl dönümü kutlu olsun.

 

  Cengiz METE

      İl Millî Eğitim Müdürü

İncilipınar Mahallesi 3 Nolu Cadde Gaziantep Valiliği 3.Kat Şehitkamil/GAZİANTEP - 0342 231 10 58 - 0342 230 80 02 - 0342 231 33 90

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.