GAZİANTEP İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı Kutlu Olsun.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Cengiz METE, 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı Münasebetiyle Bir Mesaj Yayımladılar.
23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı Kutlu Olsun.

 

     Türkiye Büyük Millet Meclisi´nin açıldığı ve Türk milletinin var olma mücadelesi içerisinde egemenliğini kesin olarak ilân ettiği tarihin nişanesi olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutlamanın onurunu, gururunu ve mutluluğunu hep birlikte yaşamaktayız.

     Bugün, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının yanında, Dünya´da çocuklarına bayram hediye eden, bu bayramı bütün dünya ile paylaşan ilk ve tek ülke olma özelliğine sahip ülkemiz, gençlerimize ve çocuklarımıza yarınları emanet ederek, onlara ne kadar değer verdiğini de ayrıca ortaya koymuştur.

      Şanlı Milletimiz, I. Cihan Harbinden sonra topraklarımızın istilacı güçler tarafından işgal edilmesi üzerine büyük bir bağımsızlık mücadelesi vermiş ve kazandığı zaferler ile Dünya tarihine şerh düşmüştür. Önce Erzurum, sonra Sivas Kongreleri ile milli birlik ve beraberliğin temelleri atılmış, 23 Nisan 1920’de Türkiye Büyük Millet Meclisi´nin açılışı ile de milletimiz tek vatan tek bayrak etrafında kenetlenerek, milli benliğini ve aşılmaz gücünü tüm dünyaya göstermiştir.

       Geleceğimizin teminatı ve bugünü anlamlı kılan sevgili çocuklar,

    Unutmayınız ki sizler, bu ülkenin bu milletin geleceğini şekillendirecek en önemli, en değerli varlıklarımızsınız. Bugün, sevincinizi ve coşkunuzu sizlerle paylaşan büyükleriniz; sizlerden araştıran, düşünen, üreten, sevgi, saygı, özdenetim, özgüven, adalet, sorumluluk, hoşgörü, çalışkanlık gibi bizleri biz yapan ahlaki ve insani değerleri benimsemiş, hayatına tatbik etmiş bir birey olarak yetişmenizi beklemektedir.

       Bu duygularla, 23 Nisan’ı çocuklarımıza armağan eden başta Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal olmak üzere, Meclisimizde kuruluşundan itibaren hizmeti geçen tüm büyüklerimizi ve bu kuruluşun mimarı aziz şehitlerimizi minnet ve şükranla anıyorum. Geleceğimizin teminatı olan sevgili çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı ve Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışının 98. yıl dönümünü en içten duygularımla kutluyorum.

 

                                                                                                 Cengiz METE 
                                                                                              İl Milli Eğitim Müdürü

Pancarlı Mahallesi 58007 Nolu Sokak No8 Şehitkamil / Gaziantep - 0342 2802700

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.