GAZİANTEP İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

19 MAYIS ULUSÇA KAZANDIĞIMIZ ZAFERİN BAŞLANGIÇ GÜNÜDÜR.

19 MAYIS ULUSÇA KAZANDIĞIMIZ ZAFERİN BAŞLANGIÇ GÜNÜDÜR.

 

        Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, 19 Mayıs 1919’da Samsun’da yaktığı kurtuluş meşalesinin ışığı, tüm yurda yayılmış, milletimizin azim ve kararlılıkla birleşerek giriştiği milli mücadele, zaferle taçlandırılmıştır.

 

         19 Mayıs 1919’ da Samsun’da ilk adımını attığımız günün 97. yıl dönümünü büyük coşkuyla kutluyoruz. Ulusal Kurtuluş Savaşı ile yeryüzünün tüm mazlum uluslarına, özgürlük mücadelelerine cesaret edebilmeleri için örnek olan; yaktığı bağımsızlık meşalesi ile mazlum ulusların yolunu aydınlatan bir ulusun çocukları olmanın da haklı gururunu yaşıyoruz.

 

         Böylesine büyük anlamlar taşıyan 19 Mayıs, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk´ün gençliğe verdiği değerin ve Cumhuriyetin onların omuzlarında yükseleceğine olan inancının ifadesidir. Büyük Zafer´e giden yolda ilk adımın atıldığı bu anlamlı gün Türk gençliğine armağan edilmiştir.

 

         Bu kutlu günün 97. Yıldönümünde,  Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere vatanımızın bağımsızlığı ve bütünlüğü uğruna aziz canlarını veren şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Bu güne anlam katan gençlerimiz başta olmak üzere tüm vatandaşlarımızın 19 Mayıs Atatürk´ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı´nı en içten dileklerimle kutluyorum.

 

İncilipınar Mahallesi 3 Nolu Cadde Gaziantep Valiliği 3.Kat Şehitkamil/GAZİANTEP - 0342 231 10 58 - 0342 230 80 02 - 0342 231 33 90

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.